Adrenaline on the water

  • Rafting – aj vďaka vodným športom je blízky Liptovský Mikuláš (15 – 20 minút cesty autom) Mestom olympijských víťazov. Areál vodného slalomu Ondreja Cibáka v Liptovskom Mikuláši vychoval známeho olympijského víťaza Michala Martikána. Areál svojou obtiažnosťou a vybavením spĺňa parametre svetovej úrovne. Ponúka možnosť si zaraftovať s inštruktorom na šesťmiestnych raftových člnoch. Čakajú na vás veľké vlny, pereje, spenené vodné valce a skoky.
  • Wakeboarding – v ešte väčšej miere vám adrenalín zdvihne boardovanie na vode. Wakeboardingové zážitky s najmodernejším vlekom na Slovensku na vás čakajú nad Areálom vodného slalomu Ondreja Cibáka v Liptovskom Mikuláši. Tento šport je vhodný tak pre začiatočníkov, ako aj pokročilých.
  • Rybolov – je síce skôr pokojnejším druhom športu, ale vzrušenie vám prinesú unikátne úlovky z vôd Liptovskej Mary (asi 30 minút jazdy autom). Rybársky lístok si zakúpite v Informačnom centre mesta Liptovský Mikuláš.
  • Liptovská Mara je vodná nádrž pomenovaná podľa zaniknutej obce. V roku 1975 voda Liptovskej Mary zaplavila sedem obcí a tri čiastočne. Areál v Liptovskom Trnovci (22 km od hotela Mikulášska chata) ponúka dostatok možností na trávenie ideálnej letnej dovolenky, vrátane pláže na opaľovanie pod liptovským slnkom, vodných športov, atrakcií, výletnej lode, rybačky a ďalších voľno časových aktivít pre rodiny s deťmi i skupiny dovolenkárov.
  • Aquapark Tatralandia, pri severnom brehu priehrady Liptovská Mara (20 km od hotela Mikulášska chata), je najväčším celoročným vodným svetom v strednej Európe. V 14 bazénoch s morskou, termálnou a čírou vodou si prídu na svoje nielen deti. Nudiť sa určite nebudete vďaka 26 toboganom a šmýkačkám.
  • Kúpalisko Liptovský Ján sa nachádza južne od obce Liptovský Ján (24 km od hotela Mikulášska chata). Areál s odkrytými bazénmi využíva termálny prameň s teplotou vody 28.2 °C. Pramene v obci sú považované za najväčší zdroj minerálnej vody na Slovensku. Termálna voda lieči kožné choroby, choroby pohybových ústrojov, látkovej výmeny, ženské, nervové, ale aj choroby srdca a ciev. Deti a mládež sa tu môžu dosýta vyšantiť na detskom ihrisku, pri minigolfe či plážovom volejbale.
  • Gino Paradise Bešeňová leží v rovnomennej obci. Nájdete tu vonkajšie bazény s geotermálnou vodou a atrakciami. Vnútorné bazény obsahujú číru vodu, ktorá je neustále ohrievaná. Oddych sa dá vychutnať aj vo tamojšom wellness centre, kde sú k dispozícii sauny a inhalácie.