Adrenaline on the ground

  • Lezecká oblasť Machnatô sa nachádza v Demänovskej doline pod Lúčkami. Z hotela Mikulášska chata pôjdete dole z Jasnej a odbočíte pod Lúčkami na prvej odbočke vpravo. Lezecké cesty, ktoré sa tu nachádzajú sú odbtiažnosti 3 až 9+, čiže od najjednoduchších až po náročné. Celkový počet odistených ciest je momentálne 67. Skala, na ktorej sa lezie je vápenec. Ak nemáte skúsenosti radi Vám pomôžeme a zabezpečíme Váš prvý výlez. Kontaktujte nás.
  • Adrenalínové centrum v blízkosti Areálu vodného slalomu Ondreja Cibáka v Liptovskom Mikuláši (20 minút jazdy autom) je miestom so širokou ponukou športových aktivít. Zahrajte si obľúbený paintball, vyskúšajte adventure golf, zajazdite na štvorkolkách, poreverte svoje strelecké schopnosti na strelnici pri lukostreľbe, airsofte alebo streľbe zovzduchovky.
  • Podobné zážitky ponúka i Športový areál vo Vitálišovciach (35 minút jazdy autom), ktorý svoje služby rozšíril o detské buginy, vznášadlo, streľbu z kuše či winchestrovky, X-ball, bludisko a lezeckú stenu.
  • Najstrmšia bobová dráha v Pavčinej Lehote (do 15 minút jazdy autom) je prístupná od apríla do októbra.
  • Motokárovú dráhu v mikulášskom okrese nájdete pri vstupe do obce Závažná Poruba. V Monaco Grand Prix sa jazdí na 350 metrov dlhej a 5 metrov širokej dráhe. Hala je otvorená denne od 12.00 do 22.00 hod.
  • V Laser aréne v Liptovskom Mikuláši nájdete dve najznámejšie laserové hry. Prestrelku v labyrinte Laser Tag a napínavú Laser Maze, pri ktorej sa hráte na profesionálneho vykrádača trezorov. Máte dve minúty na to, aby ste preliezli 6 metrov dlhú chodbu popretkávanú laserovými lúčmi.
  • V MINIZOO vo Vitálišovciach sa odpútate od mestského života. V areáli zoo nájdete exotické i domáce zvieratá ako medvedík čistotný, pštros austrálsky – EMU, bažant kráľovský, prepeličky, korytnačky, ovečky, kozičky, čierne prasiatka či poník a veľa ďalších.
  • Kolobežková trať v Žiarskej doline ponúka adrenalínový zážitok od Žiarskej chaty po ústie Žiarskej doliny. Je to vzácne prepojenie športového vyžitia a pokojnej vychádzky v prírode.
  • Ak vás zaujíma história, určite oceníte prehliadky mestom, ktoré s vami absolvujú sprievodcovia z Informačného centra mesta Liptovský Mikuláš. Ponúka sedem tematických trás.